reede, 8. jaanuar 2021

Valge vaikuse lummuses ehk suusamatk Lõuna-Kõrvemaal!

Vaatamata möödunud ülisoojale aastale nii Euroopas kui kogu maailmas, on mõned asjad sessinatses maailmas siiski endised - on olemas teatud tõenäosus, et meie laiuskraadidel võib 1. detsembri ja 1. aprilli vahel minna külmaks ning ka maa võib saada valge katte. Kuna sellist asja juhtub viimaste talvede ajal üsna harvemini, tuleb need nö süllekukkunud võimalused alati ära kasutada, sest mine tea, kuhu see maailmakord ja kliima edasi liiguvad!

Valge, vaikne, lummav..... Presidendi rada 7.01.21!

Ehk siis, kuna ilmataat otsustas lisaks Ida- ja Kagu-Eestile veidi lund ka põhjarannikule ja Kesk-Eestisse visata, tuli see ajutine õnn ära kasutada. Teisipäevane luure Valgehobusemäele andis lootust, et saab ka mõne pikema sõidu ette võtta, asendamaks juba tüütuks muutunud vaid 830-meetrist Trummi ja/või kiviklibust Harku ringi. Kuna juhatus lubas suusasõidu pikkuseks lausa 3 tundi, suundusin läbi VHM radade Presidendi rajale, suunaga põhja poole. Lund ei olnud metsas palju, kuid see vähenegi oli rajameistri poolt oskuslikult kokku pressitud, nii et lubas mõnusasti matkata. Just nimelt matkata, sest olin rajal kinnimääritud klassikasuusaga ja sõitsin nii, et suusakannad üldiselt lumelt ei tõusnud.

Jäneda-Alavere maanteest ei hakanud üle ronima!

Olin rajal olnud vahest tunni, kui kohtasin esimest inimest - suusatajat, kes minust möödus. Jäneda poole pöörates liikusid veel mõned suusatajad mulle vastu, ehk siis kokku kohtasin on ligi 3-tunnise matka jooksul alla 10 inimese - tõeline kvaliteetaeg lumises metsas. Jänedalt keerasin tagasi, mõttega jõuda Aegviidu ja Nelijärve vahel Piibe maanteeni ja sealt tagasi keerates VHM-ile tagasi kulgeda, kui midagi hakkas parema suusa all krõbisema. Esmalt arvasin, et olen jäätunud klotsi suusa alla saanud, kuid matka jooksul juba kolmandasse maakonda, ehk siis Harjumaale, jõudnuna avastasin, et minu truudest kaaslastest üks on alla andnud, igaveseks.

Le-gendaarsed, le-le-gendaarsed!

14 talve, ilmselt 5-kohaline arv kilomeetreid, lugematu arv maratone nii Eestis kui välismaal (TM-i koht 217, Vasaloppeti medal, Marcialonga, Suusahundid, Suusa100-d jne jne jne), need suusad on LE-GENDAARSED! Igatahes on nad ära teeninud igati auväärse vanaduspõlve ning jäävad ootama paremat aega ja oma kohta! Aitähh!

Fataalne vigastus...

Vaatamata probleemile suusaga sain eilsest sõidust tõsise kaifi - just nii, matkates ja kaifides, tahan mina tulevikus suusatada, niipalju kui ilmataat seda võimalust annab. Seljakott selga, kuivad kindad, särk, müts ja buff varuks kaasa, paar võileiba kotti ja liiter kuuma jooki punsusse - sellise varustusega kulgeb rahulikult vähemalt 4 tundi või 30km. Et sellist kulgemist veel mõnusamaks teha, unustades muretsemise suuskade määrimise pärast, soetasin täna endale ka ehtsad matkasuusad!

Ka eskimotel oli loomanahk suusatalla all...

Homne plaan näeb ette ca 40km Lõuna-Kõrvemaa radasid, matkates, mõnuga! Suusale!

3 kommentaari:

 1. We are a PASSPORT Express Service , DRIVING LICENSE, ID CARD, VISA, BIRTH Certificates, Erasing Criminal Record,
  We are a team of professionals with many years of experience in producing passports
  And other identity documents, best producers as false documents. With
  More than 10 million documents circulating around the world.
  We only offer originals of great qualities of passports, licensed
  Drivers, Identity Cards, Stamps, Birth Certificates, False International Diplomas
  And other products for a number of countries including: USA, Australia, Belgium, Brazil, Norway
  Canada, Italy, Finland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa, Spain, United Kingdom. For further information and to place an order, simply .
  fake bank statements , Fake Bank Statement ,fake bank account ,fake bank account balance , how to get a bank statement wells fargo, what is a bank statement , account summary , income summary account
  Real ID south carolina , real id sc , sc real id , sc real id requirements , real id requirements sc , sc real id cost , sc dmv real id , scdmv hours , scdmv form 400
  real id california , california real id , California real id cost
  how to get real id California , how to get a real id in California
  Ca real id , cal dmv

  https://noveltydmvexperts.com/real-california-id/

  https://noveltydmvexperts.com/fake-bank-statement-for-loan/

  https://noveltydmvexperts.com/fake-driver-license/

  https://noveltydmvexperts.com/fake-money-for-sale/

  https://noveltydmvexperts.com/real-id-south-carolina/  Wickr Me : octapustickets
  EMAIL: pompanopapers1@protonmail.com
  Whatsapp: +1(408) 872-5899
  TELEGRAM : @OCTAPUSTICKETS
  Visit: noveltydmvexperts.com

  VastaKustuta
 2. The professional hacker true out the world that I believed in him is only Wizard Brixton Group Hackers  Checked Google and see everybody comments on him he a professional that I believed in him if you have problems on any stuffed like a bank, company, examinations, database, Social media hacks, Email hacks, Phone hacks, Facebook hacks, Bitcoin hacks, increased Credit score boost to 800, School result upgrading, cryptocurrency, Binary option funds recovery, Bitcoin Mining, Instagram, WhatsApp, Twitter,  Monitor your colleague, access your spouse social media, and a lot more, Email: wizardbrixton@gmail.com

  VastaKustuta
 3. Bitcoin/cryptocurrency investment https://alphabitmining.com/
  CRYPTOCURRENCY SECTRETS FINALLY REVEALED.

  LEARN HOW TO EARN BITCOIN IMMEDIATEDLY AFTER STARTING.

  DISCOVER HOW TO GENERATE BITCOIN EVERYDAY.

  EDUCATE YOURSELF ON THE MARKET.

  SHARE AND EARN ALL FROM HOME ON YOUR PHONE. visit our site https://alphabitmining.com/

  VastaKustuta