kolmapäev, 28. detsember 2016

Parem varblane peos, kui tuvi katusel....

Umbes-täpselt 9 aastat tagasi, kaugel 2007 aastal, tegin ühe säärase otsuse, mida on ilmselt paljud talvel sündinud mitut-setut korda mõelnud, aga vaid vähesed neist on julgenud/soovinud selle tüki ära teha - nimelt tõstsin oma 40. aasta juubeli pidamise pool aastat edasi - juunikuusse. Suvel ju on teadagi  palju lihtsam ja mõnusam suuremat sorti pidu pidada, ei pea muretsema ilma või selle puudumise üle, lisaks on erinevatel sõpradel jaanipäeva paiku tunduvalt rohkem vaba aega kui sellel jõulu- ja uue aasta vahelisel ajal, mil ma teatavasti tol kaugel 1967. aastal ilmale tulin!
21. juuni 2008, kolhoosiesimehe 40-s jubilei!
Teisel jõulupühal oma 62-st maratoni sooritades oli aega veidi mõtiskella ning üle viietunnise ajurünnaku ning minu kummagil õla peal oma võitlust pidavate "uhkuse" ja "ratsionaalsuse" vahelise kakluse tulemusena jõudsin otsusele, et ka see kuramuse poolesajanda hällipäeva pidamine tuleb edasi lükata, ja ikka sellesamuse poole aasta võrra. Nagu te ilmselt juba aru saite, lükkub koos sellega poole aasta võrra edasi ka üks teine tärmin - nimelt see minu sajas maraton, mis oli plaanis joosta oma 50-nda juubeli peo eel! On see allaandmine, lubadusest taganemine, pehmostumine? Jah, mingil määral küll, sest meest ju sõnast ning härga sarvest. Teisalt tuleb olla ratsionaalne ning mõelda selgelt - 37 maratoni järgmise aastanumbri sees on küll füüsiliselt võimalik, aga see desperatiivne karussell oleks hukatuslik igasugu suhetele, nii kodustele, tööalastele kui ka sõbrasuhetele. 
62-st lõpetamas, esmaspäeval Kubija hotelli taga! Foto: Külli Leola
Seega toimub dr Holdeni 50/100 30. juunil 2018, asukoht täpsustamisel! Päevakava algab jooksuga, kavasolevad distantsid on muidugi maraton, aga ka lühemad jooksud on kavas, igaüks valib ise distantsi. Edasi järgneb pidu, suur ja korralik! Kui keegi teab mõnda head kohta säärase peo läbiviimiseks (üle 100 inimese kindlasti), siis andke mulle teada. Vajalik on mõne joostava ringi olemasolu, suur peokoht ning ka majutuskohti võiks piisavalt olla. Kõige soovitavam asukoht oleks kusagil Kesk-Eestis! 
Vana-aasta õhtu ajaviide....
Vana-aasta õhtul jooksen juba traditsiooniselt Meremõisas mere ääres maratoni, laupäeval peaks olema minu jaoks juba viies kord niimoodi aastat lõpetada!
Kõike head ja uute sihtideni uuel aastal! Uue aasta esimene maraton juba 7. jaanuaril Pääskülas!

3 kommentaari:

 1. Soovitan tulla Jänedale, tingimused olemas!

  VastaKustuta
 2. Tartumaa Tervisespordikeskus pole päris Eesti keskel aga kõik tingimused sportimiseks ja pidupidamiseks on olemas

  VastaKustuta
 3. Hei mees! Esiteks muidugi palju õnne järjekordsest tähtsast tähisest mööda uhamise puhul... ;) Teiseks pakuks Su juubelitemaratoni toimumiskohaks muidugi esmajärjekorras kurikuulsat Taaliku jooksurada (joke!) aga kui see ei sobi, siis Kesk-Eestile veidi ligemal oleks suvepäälinna Jaansoni rada, mida 4+ korda läbi tiirutada oleks ka ju atraktiivne.. :) Küll juba kaasajooksjaid ja -elajaid suvisel ajal sinnakanti tulemas oleks :) Aitame kindlasti kaasa ka majutuse ja muude küsimuste lahendamisel! :)

  Edu ja jaksu soovides,
  Keska

  VastaKustuta