neljapäev, 23. veebruar 2017

Suusatalv nii ja naa!

Aasta ja kuraditosin päeva tagasi kirjutasin nii: Tartu Maraton Tehvandi ringil?!? Tänan, ei! Tänaseks olen veidike oma arvamust muutnud, sest esiteks olen saanud aasta vanemaks, teiseks olen muutunud tasakaalukamaks ning tagatipuks olen saanud vestelda tolle ringitamise peakorraldaja Indrekuga. Nende kolme faktori tulemusena olen ma jõudnud pühapäeval toimuva "suusapeo" "nui neljaks" toimumise osas küll arusaamisele, kuid endiselt ei aksepteeri sellist lahendust ning ise nädalavahetusel Otepää kandis suuska kunstlumeseks ei tee!
Mis liigub, see kulub! /Tehvandi/
Ma küll tunnustan TM-i korraldajate pingutusi, aga samas annan teada, et nt Haanja Suusa100 ei saa kunagi, sõltumata ringi pikkusest, toimuma lühemana kui 100km. Kui täispikka sõitu välja lubada ei saa, siis ma pigem ei korralda seda suusasõitu ega ava ka regamist, nagu juhtus aastal 2014 ning ilmselt on minemas nii ka sel aastal.... Ma küll vaatan ootusrikkalt ilmaprognoose ning hoian endast vaatamata Võrumaalt eemalviibimisele kursis Haanja lumeoludega, aga ilmselt tuleb ka sel aastal ilmataadile alla vanduda. PS! Regamist pole veel avatud...
Näita tissi, Lukas! Vasa 2014.
Kunagi 10 aastat tagasi, kui ma esmakordselt viibisin maailma suurimal suusapeol - Vasaloppetil, sain kuidagi teada või siis pigem kuulda ühest linnalegendist, mis kõneles seltskonnast, kes sõitvat aastas suuskadega ainult 90km!!! Ehk siis pannakse ainult korra aastas suusad alla, et läbida see maailma legendaarseim suusasõit ning siis pannakse suusad taas varna uut märtsi algust ning Sälen-Mora vahelise raja läbimist ootama. Tookord seda juttu kuulates pidasin seda seltskonda ikka parajateks hulludeks, aga nüüd olen ise jõudnud samasugusesse, tegelt isegi hullemasse olukorda!
Vasaloppeti stardi eel 2015, Peep ja Justyna!
Sest nood tegelinskid olid ikka treeninud tüübid, lihtsalt neil ei olnud lubatud suuskadele asuda mujal, kui Vasaloppspåret'il, mina aga olen hoopis hullemas seisus. Suuskadele sain viimati mullu 17. märtsil!?! Olen küll sel aastal jooksnud keskmiselt 1,56km päevas, mis pole ju paha tulemus, aga kahjuks on selle kilometraazhi taga vaid jaanuarikuus läbitus kaks maratoni ning nende kahe jooksuga minu selle-aastane trenn ka piirdubki.
Vasa liidrid 2015 enne Evertsbergi vahefinišit (10000SEK),
keskel Anders Auckland.
Minu olukorra tõsidus selgub kohe, kui te saate teada, mis on mind ees ootamas veidi rohkem kui nädala pärast, kui pean reede (02.03) õhtul kell 8 koos poolteise tuhande teise seiklejaga asuma teele Sälenist Morasse, suuskadel ja lauspimedas, kogu asi kandmas koondnimetust Nattvasa 2017! Sõidetakse paarides, kokku pääseb rajale vaid 750 paari ning ma isegi ei tea, kuidas ja kus ma sellise au osaliseks minu õnnetuseks sain? Õnneks peab minu paariline 24h peale selle öise sõidu lõpetamist Vasa pärissõidule minema ning loodetavasti tõmbab see talle pidurit ja lubab mind järgi oodata....
Sinna kerigu manu tahaks järgmise laupäeva
hommikuks kohale jõuda...
Vaatamata pikale kogemusele ja seni läbitud hullustele nagu Paris-Brest-Paris, Ironman, Tahko 180 MTB, tunnen ma siiski sügavat aukartust selle ettevõtmise ees - ikkagi 90km suuskadel, pimedas ja külmas, maailma uhkeimal suusarajal! Eks järgmisel nädala laupäeva hommikul, hiljemalt kell 8:00, on teada, kas kilbiga või kilbil???

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar