pühapäev, 8. aprill 2012

Üle mägede!

Viimasel ajal pole just eriti tihti midagi kirjutanud, aga kuna täna oli nii tähelepanuväärne päev, siis ei saa mitte vaiki olla. Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et eile õhtul toimus rattalaagris järjekordne pidu. Millest peod algavad ja kus majas nad lõppevad, seda ei tea vist ka jumal taevas, aga kui pidu juba lahti läheb, siis ikka korralikult. Eile oli õnneks vabanduseks Kaja sünnipäev.
Täna hommikul taastusravikabinetis....
Jah, elu on karm, aga huvitav. Tänane hommik algas siis taastusravis, õnneks mitte intensiivis. Aga esimene remont tehtud, hakati sõitma sättima, eesmärgiga teha ca 125 kilomeetrine ja üle kahe tõusukilomeetriga ring. Pool kaksteist saime lõpuks minema, esimese 30 kilomeetriga oli 730 tõusumeetrit tehtud, sealhulgas ka kuulus nn Ticketi tõus. Endal kulus Parcent-Coll de Rates'i võtmiseks 32:30, Eesti ässad olevat siin sama tõusu võtnud 19 minutiga...
Kermoga Stopomat.eu juures Coll de Rates'i kurus.
Edasi kimasime Tarbenasse ja sealt, juba 700 meetri pealt hakkas laskumine 240m kõrgusel olevasse Galosasse. Autod said pikalt kotti ja käed karmist pidurdamisest valusaks. Edasi ronisime Guadalesti ehk siis umbes 640 meetri peale, et sealt alla kukkuda Guadalesti jõe paisjärve äärde umbes 330 meetri kõrgusel.
Paisutatud Riu Guadalest.
 Seal vaatasime kaarti ja kaardi peal oli üle mäe viiv maantee ilusti olemas, ole ainult mees ja sõida. Aga reaalsus oli see, asfalt lõppes peale esimest kurvi ja edasi läksime 4km niimoodi:
Maanteeratturid aktsioonis.....
Ehk siis paljajalu piki tõusu 4 kilti ja 400 meetrit vertikaali. Kuru ehk läbipääs teiselepoole ahelikku asus 866 meetri kõrgusel. Jätsime seal kasutamata võimaluse ära käia selles õiges tipus, sest juba 75km oli spidol ees ja kodu oli veel umbes 40 kilomeetrit (küll allamäge)!
Paremale saad tippu, vasakule surma....
Kurus panime kingad jalga ja hakkasime laskuma, esialgu piki betooni, mis lõppes 300 meetri pärast. Edasi läks 2 kilomeetrit allamäge kitsast kruusateed, mis viis meid tipust 300 meetrit allapoole. Asfaltteeni jõudes näitas kaart, et peame pöörama paremale. Väikeste kahtlustega me ka seda tegime, ega enne ei uskunud oma eksimust, kui olime jõudnud taas 760 meetri peale, ehk siis tervelt 200 meetrit kõrgemale teele jõudmise kohast. Seal otsustasime roamingu abil telefonigepsu tööle panna ja hakkasime oma asukohta tuvastama, sest õhutemperatuur oli üleval mägede vahel kukkunud 14 kraadi peale. Õnneks sattus meile vastu tulema grupp kohalikke gringo-rattureid, kes meile meie eksimuse puust ja punaseks selgeks tegid. Ehk siis, taas 200m alla Castello de Castell'i ja sealt juba piki laia autostraadat alla kodu poole. Jook oli ammu otsas, aga allamäge 46-ga kihutades pole eriti juua vaja. Siiski veidi enne Murlat hakkas kurk kuivama ja tegime peatuse.
See läks kerisele...
Kokku tuli täna 6:54 ja 120,1km.Tõusumeetreid kogunes kasinalt, ainult 2180. Kaloreid põletati 5500 ja enam, aga hetkel on kõik korras - väike väss on sees. Aga kuna Indrek tegi täna valges veinis keedetud karpe ja neid sai niipalju, et pool laagrit kogunes sööma, siis on peoalge taas loodud ja edasi ma lõpetan.punkt!
Nämm-mõmm......
PS!!! Lisan paar tundi hiljem ühe vabanduse: mul ei ole ilus kurta, et kruusateel torgivad kivid taldu ja mäe otsas kukub temperatuur ainult 14 kraadi peale, kui minu poeg samal ajal Tallinnas Nõmmel kelgutab.....
Andke mulle andeks mu kurtmised ilma teemadel....

2 kommentaari:

  1. Muhedad paksukesed. Ja Paris-Roubaix on suur osa munakividel t2na;)

    VastaKustuta
  2. Pidu ja Pidu... Krt, sa ei kujuta ette kui palju peab mõni mees lunima, et naine laagrisse lubaks ja kui siis naine juhuslikult sinu blogi loeb, siis...
    tervised teile sinna Palma de Mallorca laagrist ( täna tuli meil 6,5 h 120km ja 1800 m)

    VastaKustuta